Czego nie może zabraknąć latem w Twojej kosmetyczce?

Czego nie może zabraknąć latem w Twojej kosmetyczce?

Główne zadanie latem to ochrona skóry przed słońcem. Poza tym jest to nawilżanie skóry i jej regeneracja. Przeczytaj i zobacz, co musisz zrobić w okresie letnim, aby cieszyć się piękną skórą.

Jaką ochronę dają poszczególne kremy z filtrem?

Poziom spf określa stopień rzeczywistej ochrony skóry. Spf to inaczej wskaźnik tego, na ile krem chroni skórę, która nie jest zabezpieczona kremami. Czyli co daje krem do twarzy spf 50? Zapewnia on 50 razy dłuższy czas opalania na słońcu dla skóry niezabezpieczonej filtrem. Jeśli chodzi o spf 15 to blokuje on 93% promieni UVB, spf 30 blokuje 97% promieni UVB, spf 50 daje 98% ochrony przed promieniami UVB. Według lekarzy, powinno się używać kremu z filtrem o ochronie minimum 15 spf, a warto także wiedzieć, że żaden filtr nie daje 100% ochrony przed słońcem. Optymalna ochrona skóry, która nie zawiera jednak wysokiej ilości środków aktywnych, to spf 30 – spf 50. Warto zawsze używać filtrów wyższych niż zalecane, bo ochrona przeciwsłoneczna przyczynia się do lepszej kondycji skóry i ochrony przed fotostarzeniem. Kremy z filtrami to jeden z ważniejszych etapów codziennej pielęgnacji skóry. Gwarantuje on 

Poznaj zasady bezpiecznego opalania się

Czy wiesz, jak zminimalizować ryzyko oparzeń słonecznych? Przede wszystkim staraj się nie przebywać na słońcu w godzinach 11-15, bo są to godziny największego nasłonecznienia i wtedy promieniowanie jest najsilniejsze. Staraj się używać osobnych kremów do twarzy i do ciała, bo skóra twarzy potrzebuje wyższej ochrony UV. Jest narażona na słońce praktycznie codziennie i niezależnie od tego, czy jest to słoneczny dzień czy też pochmurny, szkodliwe promieniowanie wnika w skórę. Jeśli chcesz mieć piękną opaleniznę, do ciała możesz stosować nieco niższe filtry, ale do twarzy powinny być wysokie, takie jak spf 50. Na skórze twarzy, najszybciej widać zmarszczki, dlatego trzeba ją najbardziej chronić przed słońcem. Ochrona przed promieniowaniem jest równie ważna jak nawilżanie skóry i ochrona przed zmarszczkami, bo to ono głównie wpływa na późniejszą kondycję skóry.

Jakie kosmetyki należy przygotować na lato?

Przede wszystkim będzie to dobry krem do twarzy z filtrami UV, a także krem do opalania całego ciała. Przygotuj również Pianki łagodzący po opalaniu i żele chłodzące. Możesz również zaopatrzyć się w specjalne spreje, które chronią włosy przed promieniowaniem UV. W lecie szczególnie ważne jest dokładne nawilżanie całego ciała, która regeneruje się po procesie opalania. Dlatego wysokiej jakości bal samy do ciała, zawierające substancje nawilżające i kojące, takie jak masło shea czy aloes, będą bardzo wskazane. Przygotuj także szampon oczyszczający do włosów i różnego rodzaju Maseczki do twarzy, które ukoją twoją skórę. Najważniejsze są kremy z filtrami UV i te nawilżające. W okresie letnim twoja skóra potrzebuje regeneracji, dlatego możesz sięgnąć po serum na noc i na dzień, które zregeneruje twoją skórę twarzy. Serum można używać codziennie lub tylko po okresie wakacyjnym, aby zregenerować skórę. Latem skóra jest przesuszona od słońca i wiatru, dlatego potrzebuje intensywnego nawilżania.